Lokalita

Během několika chvil se můžete přesunout městskou hromadnou dopravou do centra Prahy. Přesto si můžete užívat klid přírody v parku Vítkov. Odpočívat ale nemusíte jen venku. V blízkosti je také sportovně – rekreační centrum nebo třeba trampolínový park. Nedaleko je také kino či divadlo. A do vyhlášených karlínských kaváren či restaurací se snadno dostanete pěšky nebo na kole.

Vyrazte za odpočinkem do parku
14,93 ha zelené plochy přímo vybízí k relaxaci a sportovnímu vyžití. Chcete si vyrazit na kole? Žádný problém. Parkem vede udržovaná cyklostezka. Rovné cesty bez nerovností jsou ideální i pro bruslaře. Běžci ocení velké množství tras, které je při pravidelném tréningu jen tak neomrzí. Z vrcholu Vítkovského kopce se vám naskytne výhled na Prahu a na nezapomenutelné západy slunce.

vitkov

Z tramvajové zastávky Ohrada jste za chvíli v srdci Prahy
Na nejbližší tramvajovou zastávku Ohrada je to přesně 550 metrů. Do centra se dostanete za 18 minut, konkrétně tramvají číslo 9 až na Václavské náměstí. Rychleji budete na metru B, stanice Palmovka, rovných 6 minut. Na metro A, stanice Želivského pak 8 minut. Kromě tramvajové dopravy můžete využít i autobusy. Přímo u domu se nachází zastávka Černínova, pouhých 8 minut na metro B a C, stanice Florenc.

V Karlíně jste za 10 minut
Do Karlína se snadno dostanete pěšky nebo na kole, pomocí tunelu, který tyto dvě městské části spojuje. V této městské části se nachází mimo jiné i Forum Karlín – nový koncertní sál s opravdu nabitým programem.

Milujete kávu?
V kavárně Můj šálek kávy, Bistro Proti Proudu či Mama coffee vám baristé připraví z výběrové kávy nejen povzbuzující espresso či cafe latte.

… a skvělé jídlo?
Burgery, po kterých zapomenete na hlad, připravují “po americku” v Peter’s Burger Pub. A pro změnu – chcete ochutnat severskou kuchyni? Zajděte si do restaurace Eska která vychází z principů skandinávské kuchyně.

Divadlo i kino na dosah
Vraťme se ale zpět do Žižkova, na ul. Koněvovu. Za kulturním vyžitím nemusíte jet hned do centra. Blízké kino Aero nabízí ty nejzajímavější nezávislé a artové filmy. V neméně vzdáleném divadle pro tanec – Ponec uvádí především divadelně taneční představení.

Odpočívejte aktivně
Rekreační a sportovní areál Pražačka nabízí široké možnosti pro aktivní odpočinek. Fotbalové hřiště, tenisové kurty, bazén a mnoho dalšího. Volný čas si zde užije zkrátka každý, od batolat přes teenagery až po dospělé. V ráji trampolín v JumpParku v ulici na Jarově ulici si zaskáčete do sytosti. V největším trampolínovém parku v Evropě si užijte skákání jako nikdy před tím.

Historické okénko
Vítkovský park vznikl na dnes už zcela vymizelých vinicích. Vlastnil je měšťan Vítek z Hory, podle kterého byl kopec Vítkov pojmenován. Do historie se vrch zapsal v roce 1420, kdy na něm zvítězil Jan Žižka z Trocnova nad Křižáky. Vzpomínku na tyto časy zachovává mimo jiné Národní památník se sochou Jana Žižky, třetí z největších bronzových jezdeckých soch na světě.

Budoucnost ulice Koněvova
Současný stav ulice Koněvova chce město zlepšit a už v příštím roce začít s její revitalizací, vyhradilo proto ze svého rozpočtu 150 mil. Kč. Do projektu je zahrnuta i ulice Husitská, která je s Koněvovou propojena. Cílem je zvýšit estetickou úroveň historicky důležité tepny spojující Florenc a Ohradu, tak aby to odpovídalo jejímu významu. Projekt, který byl už v minulosti předmětem mnoha diskuzí, usiluje o zlepšení prospěšné pro všechny účastníky silničního provozu. Předmětem plánu revitalizace je především oprava a rozšíření chodníků, díky čemuž ulice získá větší prostor pro předzahrádky, posezení a ožije zelení. Kromě okrášlení dojde také na bezpečnostní opatření. Díky modernímu osvětlení a novým osvětleným přechodům získají na svých cestách jistotu jak motoristé tak i chodci. Více o rekonstrukci ulice najdete na: rekonstrukce-husitska-konevova.cz/

Zdroje fotek:
https://c1.staticflickr.com/3/2945/15449040231_2f734271bb_b.jpg
http://www.mujsalekkavy.cz/img/illust/fototeaser.jpg
http://storyous.com/magazin/wp-content/uploads/2016/04/4-2.jpg
http://www.prague-up.com/wp-content/uploads/2016/01/IMG_5297.jpg
http://www.pictaram.com/media/1367360604507070448_910507117
https://www.instagram.com/p/BFv48fUI8k6/?taken-at=237214543
https://www.instagram.com/p/2Y3q8airNO/?taken-at=237214543
http://static1.squarespace.com/static/53162615e4b08f2413caa7c2/t/56d03f954d088e8ab0536936/1456488385495/

Domluvit schůzku

Zadejte vaše kontaktní informace a prodejce se vám obratem ozve.

Vyplňte prosím všechna pole níže!